Mesh Wi-Fi Text Messaging for emergency situations

sibutr

Member
Licensed User
Longtime User
Arkadaş ben forumda ve B4A kodlamada fazla aktiv değilim, kodlamayı da 4-5 yıldır sürdüremedim. bıraktım.

Gerekli bilgi birikimi ve kodlama tecrübesine haiz olsam, kendim yazardım dediğim bir fikrim var.

Deprem konusunda (bu fikir ile şu an geç kalsam da, beki de böyle bir App vardır da benim haberim yoktur ? )

Cep'ten-Cep'be bir Mesh-Ağ ile (merkezi bir server olmaksızın) TXT mesajlaşma paylaşım yazılımı (GSM siz ve LTE siz!) faydalı olurdu diye düşünüyorum.

Telekomünikasyon ağının çalışmağı bir deprem bölgesinde "Mesh WiFi TXT mesajlaşma Panosu" iyi bir çözümleme alabilir miydi ?

(Yavaş, kısıtlamalı ama çalışan bir haberleşme sistemi, belki belirli şarlar altında server Handy'ler de olabilir!)

En azından bu konuda yapılacak bir "çalışma fikrini" sizlere bir sonraki Projeniz için önermek istedim, ister bireysel ister takım çalışması olabilir.

Aplikasyonunda AFAT, AKUT, AHBAP... gibi kar güdümsüz derneklere ücretsiz sunabiliriz.

... Hatta tecrübeli arkadaşlar benzer bir uygulamanın temellerini kısa sürede dahi oluşturabilir mi diye düşünüyorum?

Dediğim gibi böyle bir çözümle uygulaması belki de vardır, ama ben bulamadım.

Bu fikrimi, proje düşüncesini paylaşmak istedim,

Teşekkürler,